Uniwersytet Zielonogórski  
Przeszukaj: e-zasoby Biblioteki Uniwersytetu Zielonogórskiego

Przeszukaj:

Biblioteka zaprasza i zachęca do korzystania z Multiwyszukiwarki EDS (EBSCO Discovery Solution).

Biblioteka UZ zaprasza do testowania INTEGRO - nowej wersji katalogu Opac. Katalog oprócz nowego podejścia do przeszukiwania zbiorów, pozwala również na zamawianie, rezerwowanie, prolongatę dokumentów bibliotecznych.
Katalog INTEGRO działa na urządzeniach mobilnych.
Zachęcamy wszystkich do podzielenia się swoją opinią o tym katalogu, poprzez wypełnienie ankiety.


Godziny otwarcia Biblioteki w okresie wakacji:
od 4 lipca do 31 sierpnia - poniedziałek - piątek 8:00 - 15:00, w soboty nieczynna,
od 1 do 14 września - poniedziałek - piątek 8:00 - 17:00, w soboty 9:00 - 17:00,
od 15 do 30 września - poniedziałek - piątek 8:00 - 15:00, w soboty nieczynna,
1 października -
9:00 - 17:00.
Biblioteka Sztuki w dniach od 21 lipca do 27 sierpnia - nieczynna.


bednarczyk

 

 

Andrzej Bednarczyk zaprasza do obejrzenia dokumentacji fotograficznej swojej wystawy BIBLIOTEKA NARCYZÓW, która miała miejsce w bibliotece od stycznia do kwietnia 2016 roku.
Autorami panoram sferycznych są Mirosław Sikorski i Marcin Czaja.
Narcissis of deuteronomy
Narcissis 5
Narcissis of thorns
Narcissis of many words
Narcissis 1
Flightless narcissis 1

Narcissis 2
Narcissis 4

Narcissis 3
Flightless narcissis
Library of Narcissis


Książki elektroniczne w bazie Wiley Online Library

W maju 2016 licencja krajowa Wiley została rozszerzona o 2451 książek elektronicznych z wielu dyscyplin nauki wydanych w latach 2009 i 2015. Elektroniczne wersje książek dostępne w ramach licencji krajowej do nieograniczonego użytku dla instytucji określane są przez Wileya terminem "o-book" w odróżnieniu od wersji "e-book" sprzedawanych do jednorazowego pobrania dla indywidualnych klientów. Książki z licencji krajowej Wiley są dostępne na serwerze wydawcy oraz będą archiwizowane na serwerze krajowym i udostępniane bezterminowo.


Biblioteka UZ zaprasza do korzystania z nowej kolekcji czasopism elektronicznych JSTOR „Arts & Science VII”.
Kolekcja zawiera 258 tytułów czasopism z wielu dyscyplin nauki, m.in. historii, nauk politycznych, socjologii, historii sztuki, filologii. W kolekcji prezentowane są również tytuły poświęcone polityce zdrowotnej, statystyce, matematyce, ekonomii, gospodarce i marketingowi. Wszystkie materiały pochodzą od czołowych wydawców naukowych, takich jak BRILL, Cambridge University Press, Oxford University Press, Sage Publications, Springer, Taylor and Francis i wielu innych.
Więcej o kolekcji i dostępnych czasopismach przeczytać można tu: http://about.jstor.org/content/arts-sciences-vii.
Dostęp do kolekcji na platformie JSTOR: http://www.jstor.org/. Serdecznie zapraszamy!


Dział Informacji Naukowej Biblioteki UZ uprzejmie informuje, że w związku z opublikowaniem przez MNiSW nowego wykazu czasopism punktowanych (23.12.2015) wartości punktów za publikacje zamieszczone w Systemie Komputerowej Ewidencji Publikacji będą systematycznie uaktualniane. Listy czasopism dostępne są na stronie MNiSW.


Uprzejmie informujemy, że w internecie pojawiają się fałszywe czasopisma „udające” renomowane czasopisma naukowe. Fałszywe strony wyglądają bardzo przekonująco, ich autorzy często podają autentyczne tytuły czasopism, adresy pocztowe, numer ISSN, a także współczynnik IF. Strony te tworzone są w celu wyłudzania tekstów i opłat za publikacje. Pracownicy naukowi otrzymują do skrzynek mailowych zaproszenia do publikowania w takich wydawnictwach. Ofiarą oszustów padły takie czasopisma jak np. Wulfenia, Bothalia, Archives des Science, Sylwan, Jokull, w sumie około 60 czasopism naukowych.

Bardzo prosimy dokładnie sprawdzać tożsamość czasopisma, w którym zamierzają Państwo publikować. Ewentualne pytania prosimy kierować do  Działu Informacji Naukowej, e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., tel. 68 328 2154, 68 328 2168.
O procederze przeczytać można więcej:
http://scholarlyoa.com/other-pages/hijacked-journals/
http://sorokowski.blox.pl/2013/03/UWAGA-OSZUKANE-CZASOPISMA.html
http://www.nature.com/news/sham-journals-scam-authors-1.12681
http://mehrdadjalalian.com/1.pdf
https://nytuan.wordpress.com/2012/02/16/niezly-patent/


Biblioteka Uniwersytetu Zielonogórskiego, al. Wojska Polskiego 71, 65-762 Zielona Góra, www.bu.uz.zgora.pl, e-mail: BU@uz.zgora.pl