Uniwersytet Zielonogórski 

E-zbiory

INFORMATOR DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ

Biblioteka Uniwersytetu Zielonogórskiego jest miejscem przyjaznym dla wszystkich użytkowników, którzy pragną korzystać z jej zasobów. Pomagamy osobom z niepełnosprawnością ruchu i wzroku w swobodnym dostępie do źródeł wiedzy oferując jak najlepsze warunki odbioru informacji i korzystania z Biblioteki. Dyżurujący bibliotekarz pełniący rolę opiekuna i przewodnika jest do dyspozycji codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-19.00, w soboty w godz. 9.00-17.00. Prosimy o zgłaszanie potrzeby pomocy w wypożyczalni (tel. 68 328 2125).
Gmach Biblioteki Uniwersyteckiej posiada udogodnienia architektoniczne:
-  od strony budynku Collegium Neofilollogicum podjazd oraz windę zewnętrzną dla osób z niepełnosprawnością ruchu,

-  windę wewnętrzną z przyciskami oznakowanymi w systemie Braille'a, głośnomówiącą, dostosowaną do samodzielnego przemieszczania się między piętrami strefy wolnego dostępu.
Użytkownikom z niepełnosprawnością wzroku Biblioteka Uniwersytecka udostępnia  oprogramowanie komputerowe umożliwiające dostęp do informacji w formacie elektronicznym.
Spis programów
OFERUJEMY
- pomoc w przemieszczaniu się po budynku Biblioteki, w wyszukiwaniu informacji katalogowych i bibliograficznych oraz w przeszukiwaniu baz danych, w wypełnianiu dokumentów bibliotecznych,

- szkolenie użytkowników z niepełnosprawnością wzroku w zakresie korzystania z zasobów biblioteki,
- skanowanie  fragmentów książek i  wydawnictw ciągłych z kolekcji dziedzinowych  oraz zbiorów magazynowych,
- rezerwację kabin pracy indywidualnej lub zespołowej.

Kontakt: Szczegółowych informacji udziela Lilianna Moroz-Kozik Dział Wolnego Dostępu Piętro IV, tel. 68 328 2167 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Biblioteka Uniwersytetu Zielonogórskiego, al. Wojska Polskiego 71, 65-762 Zielona Góra, www.bu.uz.zgora.pl, e-mail: BU@uz.zgora.pl