Uniwersytet Zielonogórski 

Szkolenia Biblioteczne: edycja majowa

W każdą środę maja zapraszamy wszystkich zainteresowanych na szkolenia biblioteczne online. Spotkania odbywać się będą na platformie Google Meet.

Aby wziąć udział w szkoleniu, należy się zarejestrować.

BIBLIOTEKA BEZ TAJEMNIC – godz. 10.00
O tym, jak działa i co oferuje Biblioteka UZ (także w trakcie pandemii), o tym, do czego służy konto czytelnicze, jak korzystać z katalogu bibliotecznego i jak wypożyczyć książki (lub otrzymać skany ich fragmentów).
Formularz rejestracji: https://forms.gle/75GsQykGnNQxbSgj9

O WYSZUKIWANU KSIĄŻEK POTRZEBNYCH PRZY PISANIU PRAC – godz. 12:00
Na temat strategii i możliwości wyszukiwania publikacji naukowych w źródłach i zasobach oferowanych przez BUZ, w naukowych bazach danych i ogólnodostępnych źródłach informacji naukowej (tradycyjnych i elektronicznych), a także inne podpowiedzi przydatne przy pisaniu prac zaliczeniowych i naukowych.
Formularz rejestracji: https://forms.gle/5RoDFRBN1nesUjGZ9

BIBLIOGRAFIA I PRZYPISY BEZ PROBLEMÓW – godz. 14:00
O podstawowych zasadach tworzenia przypisów bibliograficznych i bibliografii załącznikowej dla poszczególnych rodzajów materiałów (książki, czasopisma/ gazety, dokumenty elektroniczne, akty prawne czy materiały archiwalne) wykorzystanych przy pisaniu pracy zaliczeniowej lub naukowej.
Formularz rejestracji: https://forms.gle/DszpXiEK32KBBWRq9


UWAGA!  W Tygodniu Bibliotek piszącym prace zaliczeniowe i naukowe proponujemy szkolenia z obsługi menedżerów bibliografii, które pomagają uporządkować wykorzystaną przy pisaniu literaturę oraz usprawniają tworzenie przypisów i wykazów bibliograficznych.

ZOTERO: 11 maja, godz. 10:00 i 13 maja, godz. 12:00
Formularz rejestracji: https://forms.gle/Eh3G8QoZFqSpf14Q7

MENDELEY: 11 maja, godz. 12:00 i 13 maja, godz. 10:00
Formularz rejestracji: https://forms.gle/eZ9HnrwKkRPWb3BA6

W przypadku pytań, prosimy o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 68 352 85 00.


Biblioteka Uniwersytetu Zielonogórskiego, al. Wojska Polskiego 71, 65-762 Zielona Góra, www.bu.uz.zgora.pl, e-mail: BU@uz.zgora.pl